Certifikáty kvality

Zakladáme si nielen na kvalite našej zákazníckej podpory, ale chceme mať istotu, že lôžkoviny, ktoré vyrábame spĺňajú zodpovedajúcu kvalitu. Spolupracujeme preto s Textilným skúšobným ústavom a ďalšími združeniami:

 

TZU logo SOTEX

 
OEKO TEX

Certifikát OEKO-TEX

Pretože sme rodinná, česká firma zakladajúca si na kvalite textílií, sú naše výrobky, ktoré pre vás šijeme, opatrené certifikátom OEKO-TEX® Standard 100. Chceme pre vás skrátka to najlepšie.

A čo si vlastne pod týmto certifikátom predstaviť?

OEKO-TEX® Standard 100 vznikol už v roku 1992. Je to významná svetová ekologická značka pre textilné výrobky, predovšetkým je odporúčaný pre dojčatá a osoby so zvýšenou alergickou reakciou. Spolu s REACH je nariadením Európskej únie, ktorých spoločným cieľom je zabezpečiť ochranu ľudského zdravia, ktoré by mohli spôsobovať škodlivé, chemické látky. V neposlednom rade tu hrá prím aj ekológia.

Testovanie vykonáva 17 skúšobných ústavov, tvoriacich medzinárodnú OEKO-TEX asociáciu, ktorá má pobočky vo viac ako 40tich krajinách po celom svete. Kritériá katalógu, ktorý je základom pre testy škodlivých látok, sú založené na najnovších vedeckých poznatkoch a sú priebežne aktualizované. Skúšobné kritériá a príslušné skúšobné metódy sú štandardizované na medzinárodnej úrovni. Skúšobné vzorky sú testované nezávislými inštitúciami OEKO-TEX na hodnotu pH, obsah formaldehydu, prítomnosť pesticídov, extraktu, obsahu ťažkých kovov, chlórované organické nosiče a konzervačné látky, ako je pentachlórfenol a tetrachlorophenol. Testuje sa aj prítomnosť alergizujúcich a potencionálne karcinogénnych farbív. Certifikát je vydaný na dobu jedného roka a je možné ho predĺžiť po opätovnom úspešnom testovaní.

Čo to pre vás znamená?

Môžete si byť istí, že na výrobu produktov boli použité iba bezpečné materiály, ktoré pri kontakte s vašou pokožkou nespôsobia žiadnu alergickú reakciu. Ak chcete pre seba len to najlepšie, potom ste tu dnes správne. Kvalitný posteľný textil vám pomôže dopriať si pokojný a ničím nerušený spánok , čo ovplyvňuje duševnú pohodu i zdravý život.

QZ Česká kvalita

QZ - Zaručená kvalita

Obdržali sme ocenenie “QZ - Zaručená kvalita” na rad prikrývok a vankúšov Klasik, Poly a Luxus. ”Známka QZ je zárukou profesionality a istotou pre zákazníkov, že označené výrobky spĺňajú všetky právne i technické predpisy a sú zdravotne nezávadné. Ďalšie informácie nájdete tu.

U výrobkov s týmto označením máte istotu, že kupujete overený kvalitný produkt, ktorá vás bude sprevádzať dlhú dobu.

Držitelia značky QZ – Zaručená kvalita sú české firmy, veľmi často malé rodinné spoločnosti, ktoré majú svoje podnikanie založené na poctivých princípoch, ktorých filozofia je blízka sociálnej zodpovednosti. Zoznam ocenených firiem nájdete tu.

Certifikáty pre rad Klasik
Certifikáty pre rad Poly
Certifikáty pre rad Luxus

Testovanie výrobku pre deti do 3 rokov

Testovanie výrobku pre deti do 3 rokov

Výrobky označené týmto logom boli otestované podľa Vyhlášky č. 84/2001 Zb. na výrobky pre deti do 3 rokov. Otestovanie vykonal Textilný skúšobný ústav ako nezávislá skúšobná a certifikačná organizácia.